Chuck Taylor All Star VS Chuck Taylor All Star II

 Logo na nášivce

První změna, kterou zaregistrujete, je logo Chuck Taylor na boku tenisky, které vypadá tak nějak jinak. Je to tím, že na Chuck II je tradiční logo přišité jako textilní nášivka. V průběhu let se materiál měnil, postupně to bylo až 42 variací. Tým, který stojí za novými Chuck II, se rozhodl právě pro tuto formu loga.

Nová tkanina

Chuck Taylor All Star II jsou nyní ušité z úplně nového typu tkaniny. Ta byla navržena tak, aby byla odolnější po každé stránce. Pružné plátno bylo vyvíjeno více než dvanáct měsíců a výsledkem je, že je odolnější než materiál použitý u předchozího modelu. Šití i kovová očka na provlékání tkaniček jsou v barvě tkaniny, výsledkem je trendy minimalistický vzhled.

 Zpevněný svršek

Fanoušci Chucků zjistí rozdíl hned, jakmile si nový model obují. Zpevněný svrchní materiál i jazyk je další výraznou změnou oproti modelu koncipovanému v roce 1917. Přestože původní model vyhovoval mnoha generacím, nastal čas, aby návrháři při vyvíjení nového modelu udělali zásadní změnu, která vylepšila celkové pohodlí tenisek.

Pro zlepšení 360° komfortu byla do kotníkové části zapracována speciální paměťová pěna. Kreativní ředitel společnosti Converse - Bryan Cioffi popsal tento proces jako snahu vylepšit kotníkovou část bez toho, aniž by byla změna příliš omezující. Kotníková část, která bývá nazývána „límeček“, je lemovaná perforovanou mikro-velurovou podšívkou, která zvyšuje prodyšnost. Okraje jazyka jsou zakončené s větším důrazem na detail.

 Vystupující logo

 

Logo na zadní části podrážky je na Chuck II vytvořené z vystupujících písmen. Na předešlém modelu bylo logo natištěné na gumovém obdélníku. Při vytváření nového modelu sáhli návrháři trochu do archivu a inspirovali se staršími modely. Gumový obdélník opět obsahuje logo Converse All Star, písmenka jsou však vystupující, nikoliv natištěná.

 Delší plastové konce u tkaniček

Mezi vylepšení můžeme bez debat zařadit také prodloužení plastových konců tkaniček na modelu Chuck II. Pokud si nový model prohlížíte dostatečně dlouho, i tento detail vás jistě zaujme. „Naši produktoví nadšenci se rozhodli vylepšit i takovou maličkost, jakou jsou plastové konce tkaniček na Chuck II. Nyní jsou delší, a tudíž i samotné navlékání bude jednodušší,“ vysvětluje viceprezident společnosti Converse - Richard Copcutt.

 

 

 Perfektní gumová podrážka

Společnost Converse strávila dlouhou dobu vyvíjením perfektního odstínu pro gumovou část podrážky pro Chuck II. Barva se nakonec návrhářům zalíbila natolik, že se rozhodli ji používat i u všech ostatních modelů Converse!

 

 Chuck – Nikdy nebyly tak pohodné jako nyní!

Zatím posledním a zároveň největším vylepšením na teniskách Chuck II je použití vnitřní stélky Lunarlon. Jde o inovativní technologii odpružení od společnosti Nike, díky které zažijete úplně nový pocit pohodlí, zejména pokud budete stát dlouhé hodiny na nohou. A že je to opravdu velký rozdíl! Největším nedostatkem starého modelu byla právě chybějící opora klenby chodidla, a i proto je stélka Lunarlon s vylepšenou oporou pro klenbu vítaným bonusem!

 

Novou kolekci vylepšených modelů Chuck Taylor All Star II najdete na: www.officeshoes.cz/ChuckII 

 


X