10 faktů, které jste možná nevěděli o teniskách ConverseChuckTaylorAll Stars!

Tenisky ConverseChuckTaylorAll Star se vyrábějí už téměř 100 let. Z původně basketbalových tenisek se staly kultovní lifestylovou značkou. Lidé je milují pro jejich historii i jednoduchost. Jaké je však pozadí jejich vzniku? Dozvíte se v našem článku!

1.    První tenisky ConverseAll-Star byly představené v roce 1917

V dnešní době, kdy se design tenisek mění jako na běžícím páse, jen málokterá značka může tvrdit, že design jejich tenisek přetrval bez výraznějších změn více než 99 let!

2.    V teniskách Converse hráli hráči USA na historicky prvním basketbalovém zápase na olympijských hrách v roce 1936

Basketbal jako olympijská disciplína debutoval v roce 1936. Americký tým hrál v chuckách a týmu se podařilo získat první ze sedmi zlatých medailí, další získali v následujících olympijských hrách.

3.    550 miliónů párů tenisek bylo vyrobeno v roce 1997

I tento údaj svědčí o mimořádné oblibě těchto tenisek.

4.    V 60. letech nosilo Conversy 90 % studentů a basketbalových hráčů

V tomto období zažívaly conversky zlatou éru, čemuž se nemůžeme divit. Žádná jiná značka v té době nedokázala konkurovat svým designem oblíbeným converskám.

5.    ChuckTaylor nikdy nehrál basketbal v NBA

V čase vzniku NBA v roce 1949 měl totiž Chuck 48 let. Na hru v NBA měl vysoký věk a v tom období už měl celkem slušně rozjetou kariéru v teniskové branži.

6.    Conversky byly původně navrhnuté pro fotbal a nohejbal

Předtím, než svým vkladem do vývoje conversů přispěl ChuckTaylor, All-Star nebyly určené na hraní basketbalu. V roce 1917 měla tato hra méně než 30 let, není to proto až tak šokující údaj.

7.    Členové kapely RollingStones nosili v roce 1989 speciální Converse tenisky na turné Steel Wheels Tour

Stouni možná jen hledali tenisky, které jsou starší než oni sami . V každém případě, i po 27 letech jsou obě značky ještě silnější než kdy dřív.

8.    ChuckTaylor vylepšil tenisky přidáním loga na kotník

Ne, nejde o žádný patent . Pravdou ale je, že přidání loga na kotníkovou část kultovní tenisky je udělalo lehce rozpoznatelné od napodobenin. Díky tomuto logu na tenisce dáváte světu najevo, že nosíte a teda i jste originál.

9.    V roce 1957 byl představený Oxford model tenisek Converse

Označení Oxford v obuvnickém slangu znamená nízce vykrojené modely. I proto nízké Converse tenisky mají označení OX. Nyní už víte proč! 

10.    Každou 34. sekundu se prodá jeden pár tenisek Converse

To není zlé u tenisek, které mají téměř 100 let!!!

Nabídka kultovních tenisek CONVERSE v eshopu Office Shoes: www.officeshoes.cz
 


Promocode
X